Background

Дали GriBet е доверлив? Кои се методите за депонирање?


Во изминатите години, индустријата за коцкање порасна експоненцијално. Ова значи дека има огромна побарувачка за сигурни начини на плаќање, но има и многу измамници кои нудат лажни услуги и ги искористуваат своите клиенти. Во оваа статија ќе ја испитаме една од најпопуларните платформи за онлајн обложување наречена GriBet, која работи од 2012 година. Ќе испитаме различни аспекти како што се методите на депонирање и поддршката за клиентите за да утврдиме дали е безбедно да се користи.

GriBut nedir?

Gribet.com е обложувалница која нуди широк спектар на опции за спортско обложување. Компанијата е лиценцирана и регулирана од Комисијата за коцкање на ОК; Ова значи дека нивните игри минуваат низ ригорозни тестирања за да се осигураат дека се фер и безбедни. Покрај тоа, Gribet е лиценциран од Curacao eGaming, еден од најпочитуваните органи за коцкање во светот.

Поддршка за корисници на GriBet

Добро е да се знае дека GriBet има поддршка за разговор во живо и е-пошта. Дополнително, можете да им се јавите или е-поштата по телефон.
Компанијата има и страница на Фејсбук каде што можете да ги контактирате доколку имате какви било прашања или грижи за вашата сметка или воопшто за начините на депонирање. Можете исто така да ја следите нивната сметка на Твитер за ажурирања за тоа што се случува на страницата и да бидете известени за новите промоции што ги спроведуваат од време на време!

Трансакции со депозит и повлекување

Gribet е целосно уредена спортска книшка која прима играчи од целиот свет. Прифаќа депозити преку различни методи, вклучувајќи VISA, MasterCard, Maestro, PayPal и Skrill. Грибет исто така нуди повлекувања во истите валути преку претпочитаниот процесор за плаќање (повлекувањата подлежат на надомест од 5%. Минималниот износ на депозит е 50 EUR/USD/GBP и не е поставен максимален лимит на оваа платформа.
Веб-страницата е лиценцирана од Органот за игри на среќа на Малта и нуди широк спектар на опции за спортско обложување, вклучувајќи фудбал, кошарка, тенис, одбојка и многу повеќе. Можете исто така да се обложувате на коњски трки во Грибет. Сајтот работи од 2009 година и е една од најстарите онлајн сајтови за спортско обложување во Источна Европа. Gribet е целосно регулирана компанија со седиште во Костарика. На играчите им е дозволено да се обложуваат на спортови како фудбал, кошарка, тенис и друго. Сепак, Грибет не прифаќа играчи од Соединетите Држави поради законски ограничувања на сајтовите за коцкање со кои се соочуваат САД.

Начини на плаќање за депозити и повлекувања

Gribet нуди широк спектар на методи за депонирање што може да се користат за финансирање на вашата сметка. Тие вклучуваат кредитни картички, дебитни картички, PayPal и Neteller.
Методите за повлекување што ви се достапни ќе зависат од земјата во која се наоѓате и валутата што ја депонирате на вашата сметка на Gribet. Ако сте депонирале со евра или фунти, повлекувањата може да се направат преку Wire Transfer или Skrill Moneybookers (поранешен Moneybookers). Меѓутоа, ако сте депонирале со помош на американски долари, единствената достапна опција е трансфер од банкарска сметка во САД

Компанијата нуди широк спектар на методи за депонирање и широка поддршка за клиентите.
Компанијата работи од 2009 година и е една од најстарите онлајн спортски обложувалници во индустријата. Веб-страницата нуди различни опции за обложување, вклучувајќи обложување во живо, што ви дава можност да се обложувате на игрите додека се случуваат. Gribet нуди и мобилни апликации за обложување за уреди со iOS и Android.
Ние веруваме дека GriBet е доверлива компанија и ја препорачуваме на секој што сака да се обложи на своите омилени спортски настани. Компанијата нуди широк спектар на методи за депонирање и широка поддршка за клиентите.

Prev Next