Background

A është GriBet i besueshëm? Cilat janë metodat e depozitimit?


Në vitet e fundit, industria e lojërave të fatit është rritur në mënyrë eksponenciale. Kjo do të thotë se ka një kërkesë të madhe për metoda të besueshme pagese, por ka edhe shumë mashtrues që ofrojnë shërbime false dhe përfitojnë nga klientët e tyre. Në këtë artikull do të shqyrtojmë një nga platformat më të njohura të basteve online të quajtur GriBet, e cila funksionon që nga viti 2012. Ne do të shqyrtojmë aspekte të ndryshme si metodat e depozitimit dhe mbështetjen e klientit për të përcaktuar nëse është e sigurt për t'u përdorur.

GriBut nuk është?

Gribet.com është një faqe bastesh që ofron një shumëllojshmëri të gjerë opsionesh bastesh sportive. Kompania është e licencuar dhe e rregulluar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar; Kjo do të thotë që lojërat e tyre kalojnë nëpër testime rigoroze për t'u siguruar që ato janë të drejta dhe të sigurta. Për më tepër, Gribet është i licencuar nga Curacao eGaming, një nga autoritetet më të respektuara të lojërave të fatit në botë.

Mbështetja e klientit të GriBet

Mirë të dimë që GriBet ka mbështetje për biseda të drejtpërdrejta dhe email. Për më tepër, mund t'i telefononi ose t'i dërgoni email në telefon.
Kompania gjithashtu ka një faqe në Facebook ku mund t'i kontaktoni nëse keni ndonjë pyetje ose shqetësim në lidhje me llogarinë tuaj ose metodat e depozitimit në përgjithësi. Ju gjithashtu mund të ndiqni llogarinë e tyre në Twitter për përditësime mbi atë që po ndodh në sajt dhe të njoftoheni për promovimet e reja që ato kryejnë herë pas here!

Transaksionet e depozitimit dhe tërheqjes

Gribet është një libër sportiv plotësisht i modifikuar që pranon lojtarë nga e gjithë bota. Ai pranon depozita përmes një sërë metodash, duke përfshirë VISA, MasterCard, Maestro, PayPal dhe Skrill. Gribet ofron gjithashtu tërheqje në të njëjtat monedha përmes procesorit të tyre të preferuar të pagesave (tërheqjet i nënshtrohen një tarife prej 5%). Shuma minimale e depozitës është 50 EUR/USD/GBP dhe nuk ka kufi maksimal të caktuar në këtë platformë.
Faqja është e licencuar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe ofron një gamë të gjerë opsionesh bastesh sportive, duke përfshirë futbollin, basketbollin, tenisin, volejbollin dhe më shumë. Ju gjithashtu mund të bastni në garat me kuaj në Gribet. Faqja funksionon që nga viti 2009 dhe është një nga faqet më të vjetra të basteve sportive online në Evropën Lindore. Gribet është një kompani plotësisht e rregulluar me bazë në Kosta Rika. Lojtarët lejohen të bastojnë në sporte të tilla si futbolli, basketbolli, tenisi dhe më shumë. Megjithatë, Gribet nuk pranon lojtarë nga Shtetet e Bashkuara për shkak të kufizimeve ligjore në faqet e lojërave të fatit me të cilat përballen SHBA.

Metodat e pagesës për depozitat dhe tërheqjet

Gribet ofron një shumëllojshmëri të gjerë metodash depozitimi që mund të përdoren për të financuar llogarinë tuaj. Këto përfshijnë kartat e kreditit, kartat e debitit, PayPal dhe Neteller.
Metodat e tërheqjes në dispozicion për ju do të varen nga vendi në të cilin ndodheni dhe monedha që depozitoni në llogarinë tuaj Gribet. Nëse keni depozituar duke përdorur euro ose paund sterlina, tërheqjet mund të bëhen nëpërmjet Wire Transfer ose Skrill Moneybookers (dikur Moneybookers). Megjithatë, nëse keni depozituar duke përdorur dollarë amerikanë, e vetmja mundësi e disponueshme është një transfertë bankare nga një llogari bankare amerikane

Kompania ofron një shumëllojshmëri të gjerë metodash depozitimi dhe mbështetje të gjerë ndaj klientit.
Kompania ka qenë në biznes që nga viti 2009 dhe është një nga faqet më të vjetra të basteve sportive në internet në industri. Faqja ofron një sërë opsionesh bastesh, duke përfshirë bastet live, të cilat ju japin mundësinë të bastni në lojërat ashtu siç ndodhin. Gribet ofron gjithashtu aplikacione bastesh celulare për pajisjet iOS dhe Android.
Ne besojmë se GriBet është një kompani e besueshme dhe ia rekomandojmë atë kujtdo që dëshiron të vë bast në ngjarjet e tyre të preferuara sportive. Kompania ofron një shumëllojshmëri të gjerë metodash depozitimi dhe mbështetje të gjerë ndaj klientit.

Prev Next